۱۳۹۸ يکشنبه ۳۱ شهريور  ||   فارسی   ||   English
  Skip Navigation Links  
متن كامل خبر -سالياد 1390/8/6-
الگوگیری از اخلاق و منش آیت الله خاتمی نیاز جامعه امروز است

معزالدینی: الگوگیری از اخلاق و منش آیت الله خاتمی نیاز جامعه امروز است

 

اردکان – پنجم آبان 1390 -  امام جمعه موقت یزد گفت: در جامعه کنونی که اخلاق به مسلخ برده شده، جای آیت ‌الله خاتمی بسیار خالی است و الگوگیری از اخلاق و منش آیشان از نیازهای جامعه امروز است.

 

حجت ‌الاسلام محمدحسن معزالدینی شامگاه پنج شنبه در بیست و سومین سالگرد درگذشت آیت‌ الله سید روح ‌الله خاتمی، امام جمعه فقید یزد و اردکان اظهار داشت: جای خالی عالمی که اسوه چگونگی حشر و نشر و مواجهه با مردم است در فضای کنونی بیش از هر زمانی احساس می‌ شود.

استاد حوزه علمیه یزد با بیان اینکه آیت ‌الله خاتمی در راه تحقق، اعتلا و ماندگاری سلامت نفسانی و اخلاق در جامعه کوشید، تصریح کرد: زنده نگه داشتن یاد و نام خاتمی بزرگ وظیفه شرعی، عرفی و انسانی ماست.

 

وی با اشاره به خدمات آیت ‌الله خاتمی در استان یزد و شهرستان اردکان اظهار داشت: شخصیت بزرگواری که این مراسم به یاد و نام او برپا شده، از علمایی است سالها در راه اعتلای اخلاق و اعتقادات مردم این منطقه کوشش کرده و با این مجاهدتها بر علاقه مردم به دین خدا و مذهب تشیع افزوده است.

 

امام جمعه موقت یزد ادامه داد: این عالم بزرگ سالها زانوی تلمذ در محضراساتيد بزرگ حوزه اصفهان به زمین زد و فقه، اخلاق و اعتقادات را ازعالمان ربانی آموخت.

 

آیت الله خاتمی عصاره و خلاصه اعتقادات و اخلاق اسلامي بود

 

استاد حوزه علمیه یزد، آیت‌ الله خاتمی را عصاره و خلاصه اعتقادات و اخلاق اسلامي توصیف و تاکید کرد: خاتمی زنده ‌دل چندین سال در حوزه کوچک علمیه اردکان که به "یونان کوچک" مشهور است به طلاب و مردم متدین این شهرستان درس اخلاق، اعتدال، مجاهدت، ساده‌ زیستی، ادب، تواضع، مردم‌داری و ظلم ستیزی را آموخت.

 

وی خطاب به کسانی که در نوشته ‌ها، سایت ‌ها و رسانه‌ های خود به جامعه روحانیت حمله و هتاکی می ‌کنند، گفت: ای کاش این عناصر منحرف، آیت‌ الله خاتمی و منش بی ‌نظیر او را دیده و درک کرده بودند و این‌ گونه به روحانیت نمی‌ تاختند.

 

معزالدینی ادامه داد: این افراد غافل اگر سیاست، علم، بی‌ آلایشی، تواضع، اخلاص و مردمداری آیت ‌الله خاتمی را دیده بودند، به خود حق نمی‌دادند بی ‌رحمانه به مبانی مقدس اسلام و قشر مظلوم روحانیت حمله و هتاکی کنند.

 

امام جمعه موقت یزد، هدف از برگزاری مراسم سالگرد علمایی چون آیت ‌الله خاتمی را زنده نگه داشتن اخلاق، فقه و اعتقاد وی در دلها عنوان و تاکید کرد: مردم اردکان به حوزه علمیه بروند و از روحانیونی که محضر آیت ‌الله خاتمی را درک کرده‌ اند بخواهند خاطرات خود از ایشان را برای جوانان و مردم بازگو کنند بلکه تحولی در جامعه ایجاد شود.

 

این مراسم با حضور نماینده ولی ‌فقیه در استان و امام جمعه یزد، جمعی از مسئولان استان و شهرستان اردکان و سایر شهرستان‌ های استان یزد، خانواده معظم شهدا و جمع کثیری از مردم اردکان در مسجد کوشکنو اردکان برگزار شد.

  
  
 
 
۱۳۹۱ اول آبان
فضیلت حج و عید غدیر از دیدگاه آیت الله سید روح الله خاتمی (ره)
۱۳۹۱ بيست و پنجم مهر
مراسم بیست و چهارمین سالیاد آیت الله سید روح الله خاتمی
۱۳۹۱ يازدهم فروردين
گزارش تصویری از نمایشگاه نوروزی "عکس و سند آیت الله سید روح الله خاتمی" /2
۱۳۹۱ يازدهم فروردين
بازديد سيد محمد خاتمي از نمايشگاه پنجره اي به خانه خورشيد
۱۳۹۱ ششم فروردين
گزارشی از نمایشگاه نوروزی "عکس و سند آیت الله سید روح الله خاتمی"
۱۳۹۱ ششم فروردين
گزارش تصویری از نمایشگاه نوروزی "عکس و سند آیت الله سید روح الله خاتمی"
۱۳۹۰ بيست و چهارم اسفند
نوروز91 در خانه فرهنگ خاتمی
۱۳۹۰ ششم آبان
گزارش بیست و سومین سالیاد آیت الله خاتمی(ره ) و حواشی مراسم
۱۳۹۰ ششم آبان
الگوگیری از اخلاق و منش آیت الله خاتمی نیاز جامعه امروز است
۱۳۹۰ پنجم آبان
عالمي که دوست داشت بشنود و بينديشد
 
© خانه فرهنگ خاتمی - 1387 - UNIK